poniedziałek, 11 maja 2015

Międzyblogowy kącik czytelniczy - 5 (11, 12, 13, 14 książka)

Kolejny miesiąc minął szybciej niż tego bym chciała :)

Choć w ostatnim poście przedstawiłam Wam 10tą książkę przeczytaną w zabawie "10 rocznie Międzyblogowy Kącik Czytelniczy" postanowiłam dalej publikować posty z książkami, które w danym miesiącu przeczytałam.
Wiem, wiem już niedługo czasu na czytanie będzie zdecydowanie mniej więc korzystam... he he


Książka 11, 12 i 13 wpadły w moje łapki dzięki CANDY u Pauliny :)
Jeszcze raz ślicznie za nie dziękuję.

Przedstawiam Wam następną porcję przeczytanych książek.

11. Marta Zaborowska "Uśpienie" - thriller/sensacja/kryminał. Książkę czyta się w łatwy i przystępny sposób. Chociaż miałam wrażenie, że mogłaby się skończyć dużo szybciej gdyby główna bohaterka (lub przystojny psychiatra) zwrócili uwagę na pewne rzeczy, które aż same się prosiły do dokładniejszego przyjrzenia się. Przez co wydawało mi się, że Pani detektyw czy ów przystojny psychiatra, który dzielnie pomagał w śledztwie są ślepi, niedokładni, nieprofesjonalni. Może to takie zamierzone działanie autorki książki?
Niestety, kolejnej części nie kupię.

opis książki ze strony lubimyczytac.pl: Z kliniki psychiatrycznej w podwarszawskim miasteczku ucieka psychopata. Dwa dni później w zagadkowy sposób zostaje zamordowana jego lekarz prowadząca. Sprawę bada detektyw Julia Krawiec. Prowadzone przez nią śledztwo obnaża kolejne tajemnice, jakie skrzętnie skrywają przed światem zarówno mieszkańcy miasteczka, jak i z pozoru niezaangażowani w sprawę pacjenci oraz pracownicy kliniki. Wysiłek Julii włożony w rozwiązanie tej skomplikowanej łamigłówki odbywa się kosztem jej prywatnego życia. Doprowadza to do poważnych komplikacji rodzinnych.
12. Dolores Redondo "Niewidzialny strażnik" -   thriller /sensacja /kryminał. Według mnie świetna książka. Przemyślana w każdym szczególe. Wszystkie wątki idealnie ze sobą zgrane, do ostatniej strony trzyma w napięciu. Przeczytałam ją w niecałe 3 dni.

opis książki ze strony lubimyczytac.pl: Po raz pierwszy w Czarnej Serii powieść z elementami fantastyki i mitologii baskijskiej.
W mrocznej dolinie rzeki Baztán zostaje znalezione nagie ciało nastoletniej dziewczyny. Policja szybko ustala związek pomiędzy jej śmiercią a mordem na innych młodych ofiarach. Śledztwo trafia w ręce detektyw śledczej Amaii Salazar. Aby je prowadzić, Amaia wraca w do rodzinnego miasteczka, które kojarzy jej się raczej z koszmarami dzieciństwa, niż beztroską idyllą młodości. Jej zmagania ze sprawą brutalnych morderstw angażują ją także osobiście, a wstrząsające zbrodnie ujawniają symbolikę seksualną. Wzdłuż rzeki odnajdują się kolejne ciała, nie pozostawiając detektyw ani chwili wytchnienia. Przerażająca, nierozwikłana tajemnica z dzieciństwa powraca niczym koszmarny sen…

13. Sofie Sarenbrant "Odpoczywaj w pokoju" - thriller /sensacja /kryminał. Kolejna książka warta polecenia. Zakończenie jakże zaskakujące...

opis książki z okładki: W luksusowym ośrodku SPA obsługa znajduje nieprzytomną kobietę. Okazuje się, że to znana aktorka Suzanna Tamm. Dzień później, w jednym z pokojów, recepcjonistka odkrywa parę martwych staruszków. Oba incydenty wyglądają na nieszczęśliwe wypadki, lecz kierownictwo hotelu obawia się kolejnych ofiar. Kiedy w gorących źródłach SPA umiera następna osoba, staje się jasne, że zdarzenia są ze sobą powiązane.
Do akcji wkracza Emma Skold z wydziału kryminalnego policji w Nacka. policjantka szybko dochodzi do wniosku, że nie będzie to rutynowa sprawa...
14. Jorge Real "Loty w ciszy" - literatura współczesna. To jedna z tych pozycji, które czytałam z zapartym tchem i odczuwałam niedosyt gdy się skończyła. Napisana w prosty sposób, dużo krótkich rozdziałów (które uwielbiam). A wydarzenia opisane w niej choć prawdziwe wydają się fikcją! Niesamowite. Poza tym tematyka jest mi niezmiernie bliska - ze względu na wątek lotniczy nie narkotykowy!!! Autor zrobił licencje pilota samolotowego turystycznego gdy miał 16 lat.... Ja miałam 17... :) ale w dzisiejszych czasach to żaden wyczyn :)

opis książki z lubimyczytac.pl: Powieść oparta na faktach, w rzeczywistości zakamuflowana (i nieco podkoloryzowana) autobiografia Jorge Reala Sierry, wenezuelskiego pilota, przemytnika narkotyków i broni – zawodowego przestępcy odsiadującego w Hiszpanii karę dożywocia za morderstwo. Książka, którą krytycy porównują z Gommorrą Roberto Saviano, Prochami Angeli Franka McCourta i głośnym filmem Martina Scorsese – Chłopcy z ferajny.
Historia chłopca z Wenezueli stykającego się na co dzień ze zbrodnią, narkotykami i prostytucją, wychowanka ulicy, któremu wbrew przeciwnościom losu udaje się ziścić marzenie – zostać najmłodszym pilotem świata. Ale cena, którą za to zapłaci, będzie wysoka: zostanie uwikłany w międzynarodową sieć handlarzy narkotyków, w brudne interesy CIA, mafii i rządów krajów Ameryki Łacińskiej.


3 komentarze:

  1. "Odpoczywaj w pokoju" muszè po to sięgnąć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bardzo lubię książki z Czarnej Serii - to wydawnictwo promuje dobrych autorów, więc w wolnej chwili chętnie sięgnę po którąś z nich :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Sama Czarna Seria :) Ja jednak dalej mam problem z datami w zakładkach :(

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za każdy pozostawiony komentarz jest on dla mnie bardzo ważny bo daje mi motywację do dalszej pracy.
Mam nadzieję, że jeszcze do mnie wpadniesz...
Pozdrawiam gorąco
Weronka