piątek, 27 lutego 2015

Międzyblogowy kącik czytelniczy - 1

Przeglądałam ostatnio wasze wpisy (przepraszam, że nie zostawiam praktycznie żadnych śladów na Waszych blogach) i znalazłam fajną (zupełnie niezobowiązującą zabawę) na blogu Pauliny (Home&Lifestyle ZIELENIE) - Międzyblogowy kącik czytelniczy
No cóż, mój brzuch rośnie i coraz częściej zamiast siedzieć na krześle przy krośnie (boli mnie już kręgosłup) wolę się położyć i poczytać - oczywiście w przerwach między "usługiwaniem" mojej 3latce ;P

Postanowiłam się zapisać.

Zasady? (skopiowane z bloga Pauliny)
Z założenia każdy z nas powinien przeczytać dziesięć tytułów książkowych do końca roku AD 2015. Czytamy, co chcemy. Nowości, bestsellery, starocie zapomniane, klasykę gatunku, horrory, kryminały, romanse, przewodnik wędkarski...Broszury się nie liczą.
Na swoich blogach staramy się prezentować wszystkie czytane pozycje nawiązując
w tekście do całej akcji. Opisujemy przeczytaną książkę bo to może być cenna wskazówka dla innych. Ot, tyle.

Pochwalić się już mogę, że od początku stycznia przeczytałam następujące książki 
(wszystkie zdjęcia okładek pochodzą z internetu, a opisy ze strony www.lubimyczytac.pl!):

1. Alex Kava "Ostateczny Cel"thriller, jedna z moich ulubionych autorek. Jestem jej wierna od czasów studiów czyli od około 2003 roku
Opis książki: Znużeni kierowcy zatrzymują się na parkingach przy autostradzie, by przekąsić coś, odpocząć, może się zdrzemnąć. Ale jest ktoś, kto zatrzymuje się w innym celu. Dla niego parkingi są terenem polowań… Od kilku lat, w całym kraju, kierowcy w niewyjaśnionych okolicznościach znikają bez śladu. Seryjny morderca patroluje autostrady…
Agentka specjalna FBI, Maggie O’Dell i jej partner, R. J. Tully, odkrywają szczątki młodej kobiety, a przy nich ślad pozostawiony przez zabójcę. Jest też mapa, z którą ruszą w śmiertelny wyścig, by zatrzymać szaleńca, zanim zabije ponownie. Kiedy są już blisko mordercy, staje się jasne, że to Maggie jest jego ostatecznym celem.
Jest to ostatnia z serii 11 książek o agentce specjalnej Meggie O`Dell
2. Alex Kava "Mroczny Trop" - thriller, pierwsza z serii o Ryderze Creed`zie
Opis książki:  Amerykańska Straż Wybrzeża zatrzymuje na wodach Zatoki Meksykańskiej statek rybacki, który może przemycać narkotyki. Jak zwykle służbom pomaga Ryder Creed ze swymi najlepiej wyszkolonymi psami poszukiwawczymi. Jednak pod pokładem statku znajdują tylko grupkę przerażonych dzieci. Tymczasem agentka FBI Maggie O'Dell prowadzi dochodzenie w sprawie serii morderstw. Wszystkie ofiary torturowano przed śmiercią. Maggie podejrzewa, że to dzieło jednego brutalnego zabójcy. Ścieżki Maggie O’Dell i Rydera Creeda znów się krzyżują. Odkrywają razem tajemnice, które stają się zagrożeniem dla nich i ich bliskich. Zwłaszcza gdy pod opiekę Creeda trafia nastoletnia Amanda, zmuszana przez kartel do przemycania kokainy. Kiedy bandyci atakują Maggie, a potem Hannę, wspólniczkę i przyjaciółkę Creeda, Creed przygotowuje zasadzkę. Wie, że wynajęci mordercy już wkrótce po niego przyjdą.3. Cecelia Ahern "Love, Rosie" - romans
Opis książki: Rosie i Alex od dzieciństwa są nierozłączni. Życie zadaje im jednak okrutny cios: rodzice Alexa przenoszą się z Irlandii do Ameryki i chłopiec oczywiście jedzie tam razem z nimi. Czy magiczny związek dwojga młodych ludzi przetrwa lata i tysiące kilometrów rozłąki? Czy wielka przyjaźń przerodziłaby się w coś silniejszego, gdyby okoliczności ułożyły się inaczej? Jeżeli los da im jeszcze jedną szansę, czy Rosie i Alex znajdą w sobie dość odwagi, żeby spróbować się o tym przekonać?
Czy warto czekać na prawdziwą miłość? Czy każdy z nas ma swoją "drugą połówkę"? Może dowiemy się tego po lekturze tej ciepłej i wzruszającej powieści.4. Gillian Bagwell "Ukochana Nierządnica" - romans historyczny, (książkę można również zakupić pod tytułem "Królewska nierządnica")
Opis książki: Romans historyczny ukazujący Londyn i Anglię w drugiej połowie wieku XVII, rządy króla Karola II Stuarta po powrocie na tron, a przede wszystkim życie jednej osoby - tytułowej ladacznicy - Nell Gwynn. 
Czytelnik poznaje ją jako nastoletnią dziewczynę handlującą dla matki ostrygami na ulicach angielskiej stolicy; ogląda razem z nią powrót do kraju króla Karola II; wkracza do przybytków rozkoszy, gdy Nell postanawia zostać - tak jak starsza siostra - prostytutką, by uniezależnić się od despotycznej matki i samej zarobić na godne życie; doświadcza fascynacji teatrem i aktorskim życiem, gdy Nell odnajduje w sobie talent i występami na scenie zaskarbia sobie miłość widowni, a jednocześnie odnajduje pierwszą, prawdziwą miłość; dowiaduje się, w jaki sposób dziewczyna z desek teatru przechodzi do łóżek możnych i wpływowych mężczyzn, by w końcu zostać monarszą kochanką - jedną z wielu, co należy nadmienić - i urodzić mu dzieci. 
Książka jest napisana barwnym językiem; w interesujący sposób przybliża współczesnemu czytelnikowi czasy restauracji dynastii Stuartów i rządów Karola II - nie poprzez opis życia mężczyzn, decydujących o losach królestwa, lecz kobiet, które ich w sobie rozkochiwały.
5. Carolly Erickson "Córka Carycy" - literatura piękna (również chętnie sięgam po książki tej autorki)
Opis książkiJest rok 1988. Dziewięćdziesięciotrzyletnia Daria Gradow mieszka samotnie w Saskatchewan. Jednak ani jej sąsiedzi, ani nawet dzieci nie wiedza, że Daria nie jest tym, za kogo się podaje a uboga, owdowiała rosyjska emigrantka. Naprawdę rozpoczęła życie jak wielka księżna Tatiana, Tania dla rodziców, cara Mikołaja II i carycy Aleksandry. W epoce przedrewolucyjnej pławiła się w niewyobrażalnym luksusie, mogąc wybierać między majestatycznymi salonami Pałacu zimowego a zaciszem podmoskiewskiej rezydencji, jako jedna z czterech córek carskiej pary. Narodziny najmłodszego dziecka, Aleksego, okazują się tyleż błogosławieństwem, co przekleństwem. Życie cierpiącego na hemofilię chłopczyka rzekomo leży w rękach niepiśmiennego mnicha Rasputina. Ta rewelacja okazuje się zapowiedzią jeszcze tragiczniejszych zdarzeń. Niebawem wybucha wojna. Rewolucja zmiata z tronu Romanowów, zsyłając ich do klaustrofobicznego więzienia na Syberii. Tam Tatiana znajduje pocieszenie w ramionach gorącego patrioty, którego ratuje od śmierci. Razem układają śmiały plan ratowania carskiej rodziny.Teraz czytam Anne Rice "Pokuta" tom I serii Czas Aniołów - fantastyka (tak, tak, to autorka "Wywiadu z wampirem")

7 komentarzy:

 1. Wow, sporo przeczytanych stron :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna zabawa, chyba też się zapiszę. Pokuty nie polecam choć uwielbiam Wywiad z wampirem, to pamiętam, że ta książka zupełnie mi nie podeszła , nawet jej nie skończyłam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jestem juz bliżej połowy i zaczynam się wciągać, fakt początek był ciężki i zaczynałam ją czytać dwa razy

   Usuń
 3. No to jesteś na półmetku zabawy, ale coś mi się zdaje, ze na 10 książkach to sie nie skończy :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale też dużo więcej niż 10 raczej nie będzie bo na koniec maja mam termin i zamiast czytać w wolnej chwili pewnie będę odsypiać nocne wstawanie:)

   Usuń
 4. Dziękuję, zachwyciłaś mnie swoim zaangażowaniem:) Pamiętaj o candy bo może szczęście uśmiechnie się do ciebie:) Pozdrowienia serdeczne

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuje za każdy pozostawiony komentarz jest on dla mnie bardzo ważny bo daje mi motywację do dalszej pracy.
Mam nadzieję, że jeszcze do mnie wpadniesz...
Pozdrawiam gorąco
Weronka