sobota, 7 marca 2015

Międzyblogowy kącik czytelniczy - 3 (7 i 8 książka)

Zdecydowanie za dużo czasu poświęcem książką a nie xxx :(


No cóż...

Za mna kolejne dwie pozycje:

7. Anne Rice "Kuszenie" - tom II serii Czas Aniołów, fantastyka
Obie części które przeczytałam uważam, że są warte polecenia i sama nie wiem, która jest ciekawsza

opis książkiKontynuacja „Pokuty” – hipnotyzującej powieści o aniele i płatnym mordercy.
Toby O’Dare wyrusza z kolejną misją zleconą przez anioła. Tym razem przenosi się do fascynującego świata Rzymu epoki renesansu. Musi także zmierzyć się z trawiącymi go wątpliwościami i palącym pożądaniem.
Przejmująca opowieść o trudnych wyborach, zgubnej namiętności i walce z demonami!
8. Ben Sherwood "Charlie St.Cloud" - literatura piękna, 
Nie wiem co mnie skłoniło do przeczytania tej książki. Czasami takie wybory są czystą niewiadomą nawet dla nas samych. Jak dla mnie to typowe romansidło... z duchami w tle....
Zupełnie nie moje klimaty!!
A szperając w necie znalazłam informację, że na podstawie książki zrobili film w 2010 roku... którego nigdy nie obejrzę bo po kilku trailerach widzę, że znacznie się różni od książki

opis książki: Szesnastoletni Charlie St. Cloud cudem uniknął śmierci w wypadku samochodowym. Jego młodszy brat, Sam, umarł podczas reanimacji. Mijały lata, a Charlie wciąż mieszkał w rodzinnym miasteczku w Nowej Anglii. Kosił trawniki i dbał o groby na starym cmentarzu, gdzie pochowano Sama. Po wypadku został obdarzony zadziwiającą zdolnością: mógł widywać zmarłego, rozmawiać z nim, a nawet grać z duchem Sama w baseball.
Pewnego dnia w jego zorganizowane życie wkracza Tess Carroll, wspaniała i silna młoda kobieta, planująca samotny rejs dookoła świata. Niepowtarzalne uczucie, które ich połączy, stanie się początkiem dramatycznych zdarzeń, prowadzących do wyboru między śmiercią i życiem, przeszłością i przyszłością, przyzwyczajeniem i zmianami.


1 komentarz:

Bardzo dziękuje za każdy pozostawiony komentarz jest on dla mnie bardzo ważny bo daje mi motywację do dalszej pracy.
Mam nadzieję, że jeszcze do mnie wpadniesz...
Pozdrawiam gorąco
Weronka